12.8 C
Prizren
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

Vdes 89 vjeçari, ishte sulmuar nga hajnat në shtëpinë e tij

Një 89 vjeçar nuk ka mundur t’u mbijetojë plagëve të marra nga grabitësit të cilët po kërkonin para në shtëpinë e tij dhe pasi nuk i gjetën ato masakruan atë dhe bashkëshorten e tij të sëmurë.

 

Kjo ngjarje e rëndë ka tronditur fqinjët e çiftit në fshatin Klos në Mallakastër të Shqipërisë.

Një ditë më parë, dy të rinj hynë për të vjedhur paratë e të moshuarit Çaush Shehaj, por pasi nuk gjetën shumën e të ardhurave që kërkonin kanë rrahur 89-vjeçarin dhe bashkëshorten e tij të sëmurë. Çaushi humbi jetën sot, ndërsa gruaja e tij ka plagë të rënda në trup.

Fqinjët tregojnë detaje të rënda  nga ngjarja, teksa në shtëpinë e çiftit ka shenja gjaku dhe prova të forcës që autorët kanë përdorur, që te thyerja e derës e deri te lëvizja e mobiljeve, raporton Top Chanel, transmeton KlanKosova.tv.

Më Shumë

Kurti: Unë jam student i Demaçit, Vuçiqi i Sheshelit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se marrëveshja me Serbinë nuk do të jetë e lehtë. Në një intervistë për televizionin N1 të Bosnjës,...

Ekzekutohen shtesat prej 100 eurosh për studentët

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka njoftuar se 50,778 studentë sot pranojnë mbështetjen e njëhershme prej 100 euro në kuadër të Pakos për Përballje...

Lajmet e Fundit