6.8 C
Prizren
E hënë, 5 Dhjetor, 2022

Shiu dhe erërat e fuqishme në Malishevë vështirësojnë qarkullimin

Erërat e fuqishme që kanë mbretëruar natën e mbrëmshme në Kosovë, bashkë me shiun e pandërprerë kanë bërë që në rrugën “Hamdi Berisha” në Malishevë të ketë vështirësi qarkullimi I pari i Drejtorisë për Mbrojtje dhe Shpëtim, Shqipron Shala ka thënë po ashtu se nga moti i mbrëmshëm janë shkaktuar dëme në disa objekte, kryesisht në kulme të mbuluara me llamarinë, njofton Klankosova.tv.

 

“Erërat e fuqishme gjatë natës së mbrëmshme dhe shiu i pandërprerë, ka shkaktuar dëme të konsiderueshme materiale, kryesisht dëme në kulme të objekteve. Ekipet përgjegjëse janë në terren që nga nata e mbrëmshme dhe gjatë ditës së sotme, në mbikëqyrje të situatës. Përveç dëmeve nga erërat edhe reshjet deri më tani një rrugë paraqet në qarkullim, ndërsa rrugët tjera janë të hapura”, thuhet në njoftimin e komunës.

Sipas Shalës, ekipet përgjegjëse gjenden në terren që nga nata e mbrëmshme duke e mbikëqyrur situatën në mënyrë konstante.

Më Shumë

SHBA po shqyrton ‘zgjerimin dramatik’ në stërvitjen e trupave ukrainase

Uashingtoni po konsideron zgjerimin e ndjeshëm të trajnimit që ushtria amerikane ofron për trupat ukrainase, kanë thënë për CNN shumë zyrtarë amerikanë. Sipas mediave të...

Nagavci: Vitin 2023 do ta përmbyllim me 500 asistentë për fëmijët me aftësi të kufizuara

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci ka thënë se ora e parë e mësimit, ditën e premte i është kushtuar temës për personat me aftësi...

Lajmet e Fundit