-0.2 C
Prizren
E martë, 29 Nëntor, 2022

Vdes avokati i njohur nga Prizreni

Dje Oda e Avokatëve të Kosovës humbi anëtarin e saj, avokatin Rexhep Hasani nga Prizreni

Lajmin e bëri të ditur Oda e Avokatëve të Kosovës, teksa i ka shprehur ngushëllimet më të sinqerta familjarëve, miqve dhe kolegëve të tij.

Varrimi i të ndjerit, do të bëhet sot nnë ora 16:30 në varrezat e qytetit në Prizren, raporton Paparaci.

“Dega Regjionale e Odës së Avokatëve të Kosovës në Prizren në bashkëpunim me Gjykatën Themelore në Prizren, do të mbaj mbledhje komemorative nesër me datë 02.10.2022 në objektin e Gjykatës Themelore nga ora 14:00. Avokati Rexhep, u lind në vitin 1928, derisa ushtroi profesionin e avokatit që nga data 13.03.1981, me seli të zyrës në Prizren”, thuhet në kumtesën e OAK-ut.

Më Shumë

Shaqiri refuzon të flas për mediat serbe

Xherdan Shaqiri nuk ka pranuar që të flas për mediat serbe pak para fillimit të ndeshjes ndërmjet Zvicrës dhe Brazilit. Futbollisti nga Gjilani nuk luajtur...

Ja kur iu dalin studentëve shtesat e qeverisë prej 100 euro

Ekzekutimi i shtesave nga 100 euro për grupin e parë të studentëve aplikues pritet të ndodhë brenda këtij muaji. Ani se nuk është bërë i...

Lajmet e Fundit