11.8 C
Prizren
E enjte, 30 Mars, 2023

Vdes çiklisti 62-vjeç nga përplasja e makinës

Aksident shiritatTjetër viktimë nga aksidenti rrugor në këtë të diele. Një person që udhëtonte me biçikletë është përplasur nga një automjet pranë fshatit Plug të Lushnjes.

62-vjeçari Bashkim Asllani nuk ka arritur t’i mbijetojë plagëve dhe ndërroi jetë në spital. Ishte drejtuesi i automjetit, Krenar Shaba i cili e dërgoi të 62-vjeçarin në spital.

Policia nisi hetimet për të zbardhur shkaqet e këtij aksidenti rrugor, i dytë në këtë fundjavë, pas atij në Korçë ku nga dalja e mjetit nga rruga gjetën vdekjen 2 vëllezërit ndërsa ktheheshin nga dasma.

Më Shumë

Erdogan falënderon Kosovën për ndihmën e dhënë gjatë tërmetit

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan, i ka shkruar presidentes së Kosovës Vjosa Osmani. Erdogan përmes një letre e ka falënderuar Osmanin, për ndihmën e...

Krasniqi kujton masakrën në Krushë të Madhe: Mungesa e drejtësisë është plagë e madhe

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka përkujtuar masakrën e Krushës së Madhe e kryer 24 vjet më parë nga forcat serbe. Krasniqi...

Enigmë

Lajmet e Fundit