22.8 C
Prizren
E enjte, 18 Korrik, 2024

Vdes nga Coronavirusi në moshën 36 vjeçare futbollisti shqiptar

Ka vdekur në moshën 36-vjeçare për shkak të Coronavirusit, ish-futbollisti shqiptar nga Gradeci i Gostivarit, Ermir Zulbeari.

I ndjeri, vuante nga pneumonia dhe pas një jave i shtrirë në Klinikën e Shkupit, i ishin shfaqur probleme edhe me zemër. Mjekët konstatuan se ish-futbollisti ka qenë i prekur edhe nga Coronavirusi.

Zulbeari qenë lojtar i KF Gradeci, ekip të cilin më vonë e drejtoi për disa sezone. Ai do të mbahet mend si dashamirës i madh i sportit. Ermiri ishte baba i 3 fëmijëve, para 7 muajve ishte bërë baba për së treti.

Më Shumë

Blushi tek “Hëna e Shqipërisë” zbulon komplotin e madh ndaj vendit. Ja të pasurit shqiptar që duan izolimin e Shqipërisë

Shkrimtari Ben Blushi në një prej librave të tij, i titulluar “Hëna e Shqipërisë”, një botim i shtëpisë botuese prestigjioze në vend UET-Press, paraqet...

Aksident trafiku në Gjinoc të Suharekës, lëndohet një person

Një aksident trafiku ka ndodhur ditën e  diel në Gjinoc të Suharekës. Si pasojë e këtij aksidenti një person ka pësuar lëndime të lehta. Rastin për...

Lajmet e Fundit