-0.2 C
Prizren
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Vdes nga vetaksidenti me traktor në Malishevë, një tjetër po trajtohet në QKUK

Një person ka humbur sot jetën ndërsa dhe një tjetër është në gjendje të rëndë shëndetësore, pas një vetaksidenti me traktor.

Rasti ka ndodhur rreth orës 14.00 në fshatin Ngucat të Malishevës, ku ngasësi i traktorit humbi kontrollin mbi të duke shkaktuar rrokullisjen, transmeton klankosova.tv.

Për Klan Kosovën, rastin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Gjakovës, Sheremet Elezaj.

”Rreth orës 14:00 është raportuar aksident trafiku në fshatin Ngucat- Malishevë. Policia ju ka përgjigjur rastit, ku ngasësi i një traktori dyshohet të ketë humbur kontrollin mbi të dhe është vet-aksidentuar. Për pasojë një person mashkull i moshës madhore ka ndërruar jetë, vdekjen e të cilit e ka konstatuar ekipi mjekësor në vendin e ngjarjes,  ndërsa një tjetër (po ashtu mashkull i moshës madhore) është dërguar në QKUK në gjendje të rëndë shëndetësore. Rasti është duke u hetuar nga Njësia Rajonale e Komunikacionit Rrugor”.

Më Shumë

Prokuroria kërkon dënimin e zyrtarëve komunalë të Malishevës, mbrojtja lirimin e tyre

Prokurorja Dëshirë Jusaj, në fjalën përfundimtare të hënën në Gjykatën Themelore në Gjakovë, ka kërkuar dënimin e të akuzuarve Remzi Mazreku, Jakup Shurdhaj, Besnik...

Osmani takon presidentin e Emirateve, flasin për thellimin e bashkëpunimit

Presidentja Vjosa Osmani është takuar me presidentin e Emirateve të Bashkuara Arabe, Sheikh Mohamed bin Zayed Al Nahyan, me të cilin ka diskutuar për...

Lajmet e Fundit