20.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Vdiq reperi dhe aktori DMX

Reperi DMX ka vdekur në moshën 50 vjeçare. Lajmin e dha familja e tij.

“Shumë të pikëlluar ju njoftojmë se sot më i dashuri ynë, DMX, me emër të lindjes, Earl Simmons, ka vdekur në moshën 50 vjeçare në spitalin White Plains’, thuhet në njoftimin e familjes.

Bëhet e ditur se ai kaloi momentet e fundit me familjen pranë.

DMX nisi të bënte rep në fillim të viteve të 90’ta dhe albumi i tij debutues u publikua më 1998 me titullin “It’s Dark and Hell Is Hot”.

Kënga “Ruff Ryders Anthem” e ndihmoi atë të arrinte sukses të madh komercial derisa famën e mori kryesisht pas vdekjes së The Notorious B.I.G. dhe Tupac Shakur.

Më Shumë

Shpat Kasapi lodhet nga muzika, ndryshon profesion

Shpat Kasapi është nga këngëtarët më të pëlqyer shqiptar të të gjitha moshave. Artisti nga Maqedonia e Veriut që prej dekadash argëton publikun me muzikën...

Vdes gruaja që qëndroi 22 vite në gjendje koma nga plagët e pësuara në një sulm në Jerusalem

Një grua amerikano-izraelite ka vdekur pas 22 vitesh në gjendje kome nga plagët e pësuara në një sulm vetëvrasës palestinez në një restorant picash...

Lajmet e Fundit