6.8 C
Prizren
E hënë, 5 Dhjetor, 2022

Vedat Muriqi rrugës për Mallorca, ka marrëveshje mes klubeve tashmë

Sulmuesi Vedat Muriqi, do t’i thotë lamtumirë Lazios për të vazhduar karrierën te Mallorca.

Negociatat kanë vazhduar dhe duket se tashmë ka një akord mes klubeve dhe gjithçka mund të mbyllet të premten më 28 janar.

Huazimi do të kushtojë 1 milionë euro, ndërsa klubi spanjoll ka të drejtën e blerjes së Muriqit për 12 milionë euro.

Sipas Diario de Mallorca, sulmuesi 27-vjeçar do të zbarkojë në ishull këtë të enjte për t’iu nënshtruar një ekzaminimi mjekësor,

Pas kësaj do të përjashtohet çdo pengesë dhe ai do të nënshkruajë kontratën e re. /Telegrafi/

Më Shumë

Flamuri dhe qeni

Ben Blushi Duhet të ketë shumë raste në histori kur qeni ka ngrënë flamurin. Nga natyra qentë kërkojnë gjithmonë të kapin diçka që qëndron më lart...

Bill Clinton infektohet me coronavirus

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton ka bërë të ditur se është infektuar me COVID-19. Ai ka treguar përmes rrjeteve sociale ka treguar se ka simptoma të...

Lajmet e Fundit