18.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Veseli viziton fshatin Drenovc të Malishevës

KadriVeseli-DrenovcMalishevëZëvendëskryetari i PDK-së, Kadri Veseli ka vizituar fshatin Drenovc të Komunës së Malishevës. Bashkë me Veselin ishte edhe humbësi i garës për Kryetar të kësaj komune, Isni Kilaj.

Në një postim në Facebook, Veseli ka thënë se ka vizituar çerdhen e lirisë së përjetshme.

“Vizitova Drenovcin e Malishevës, fshatin e 8 dëshmorëve dhe 250 veteranëve të UÇK –së, dhe u binda edhe njëherë se këtu mes qytetarëve që krijojnë dhe prezentojnë vlera të larta – liria ka çerdhen e vet të përjetshme”, ka shkruar Veseli në Facebook.

Më Shumë

Moti sot i vranët, në disa vende reshje shiu

Moti sot në Kosovë do të jetë kryesisht i vranët, kur sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, në disa vende do të ketë edhe reshje...

“Prizren Fest” anëtare e European Festivals Association

Festivali Ndërkombëtar i Teatrit “Prizren Fest” zyrtarisht është bërë anëtare e European Festivals Association (EFA), shkruan KultPlus. “Jemi të emocionuar dhe krenarë për këtë mundësi...

Lajmet e Fundit