0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Vetëdorëzohet Skender Berisha, dyshohet për vrasjen dhe plagosjen e familjes Abdylaga

Syle Hoxhaj, kryeprokurorKryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Prizren, Sylë Hoxhaj,ka njoftuar se është vetëdorëzuar i dyshuari për vrasjen dhe plagosjen e familjes Abdylaga në “Arbanë” të Prizrenit.

“Ju njoftojmë se sot në Prokurorinë Themelore në Prizren, është vetëdorëzuar i dyshuari ,Skender Berisha për rastin e vrasjes dhe plagosjeve që kanë ndodhë më dt.29.06.2014, në lagjen ‘Arbana” Prizren”,njofton Kryeprokurori i Hoxhaj.

Një mosmarrëveshja për një parcelë në rrugën transitore në afërsi te restorant “Korabit” në Prizren i ka futur në konflikt të armatosur familjen Abdylaga nga Suhareka dhe familjen Berisha.

Ngjarja e rëndë e cila ndodhi të dielën është përcjellë me të shtëna nga disa lloje armësh, që për pasojë la një të vdekur dhe tetë të lënduar nga të dyja familjet./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Mbi 21 vjet burgim burrit që vrau vëllain për bagëti në Rahovec

Me 21 vjet e 6 muaj është dënuar J.G. i akuzuar për vrasjen e vëllait të tij në Rahovec pas një mosmarrëveshjeje rreth disa...

Kurti kujton 25 vjetorin e sulmit të dytë të forcave të Serbisë mbi Jasharajt: Përkulje me nderime të thella për qëndresën e tyre

Kryeministri Albin Kurti përmes një shënimi në Facebook ka përshkruar kronologjinë e ngjarjeve të 22 janarit të vitit 1998, që njihet si sulmi i...

Lajmet e Fundit