16.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Veteranët e luftës kërkojnë ndryshimin e Ligjit për Specialen

Organizata e Veteranëve të Luftës se Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës sot mban një konferencë për media me anë së cilës do të kërkojë ndryshimin e Ligjit për e ligjit për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar.

Sipas tyre ky ligj është diskriminues ndaj shqiptarëve të Kosovës e në veçanti ndaj UÇK-së

Ndryshe, Gjykata Speciale tashmë është gati dhe pritet që shumë shpejt prokurorët e saj të nisin punën e tyre.

Kështu ka thënë ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri. Në emisionin “Euro Tribuna” ai u zotua se si ministër do t’ua mundësojë familjarëve të personave që do të gjykohen, që t’i vizitojnë ata gjatë kohës sa gjenden në procesin e gjykimit.

Më Shumë

Sot afati i fundit për ekzekutimin e pagave

Sot është afati i fundit që do të duhej të ekzekutoheshin pagat për mësimdhënësit. Sindikata e Arsimit, ka paralajmëruar që nëse nuk ekzekutohen, do...

Rahoveci anëtarësohet në Unionin e Bashkive Shqiptare në Rajon

Komuna e Rahovecit është anëtarësuar në Unionin e Bashkive Shqiptare në Rajon. Kështu ka bërë me dije kryetari i Rahovecit, Smajl Latifi, në një shkrim...

Lajmet e Fundit