3.8 C
Prizren
E martë, 27 Shkurt, 2024

Veteranët e UÇK-së protestojnë para Qeverisë

Vetereanet-protesta14Nën organizimin e Këshillit për Mbrojtjen e të Drejtave të luftëtarëve të UÇK-së, Ish-pjesëtarët e Ushtrisë Çlirimtare e Kosovës, protestuan para objektit të Qeverisë së Kosovës në kërkim të drejtave të tyre.

Njëri prej Organizatorëve Xhevdet Qeriqi, ka sqaruar se duan që të miratohet ligji për vlerat e luftës.

Ai ka thënë se kjo duhet të bëhet sa me parë, ku të gjitha kategoritë e dala nga lufta do të përfitonin beneficionet qe parashihen në ligj.

Më Shumë

Aksident në autostradën Prishtinë-Prizren, policia dhe ambulanca në vend të ngjarjes

Numri i madh i aksidenteve në trafik po vazhdon të jetë shqetësues. Çdo ditë raportohet për aksidente të shumta në komunikacion dhe në të...

Mësimdhënësit e mirëpresin vlerësimin për licencë të avancuar

Një pjesë e madhe e mësimdhënësve po e mirëpret paralajmërimin e Ministrisë së Arsimit se nga qershori i këtij viti, mësimdhënësit të cilët janë...

Lajmet e Fundit