23.8 C
Prizren
E diel, 21 Korrik, 2024

Veterani i UÇK-së nga Samadraxha e Suharekës dhuron pensionin e tij për familjet në nevojë

Edhe një veteran i UÇK-së ka hequr dorë nga pensioni i tij për këtë muaj, në mënyrë që ta dhurojë atë shumë parash për familjet në nevojë.

Ilaz Papaj, veteran i luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, nga fshati Samadraxhë e Komunës së Suharekës, ka dhuruar pensionin e tij mujor për familjet në nevojë.

Lajmi u bë i ditur nga kryetari i kësaj komune, Bali Muharremaj.

“Ilmaz Papaj – Veteran i Luftës së UÇK-së nga fshati Samadraxhë, e ka dhuruar pensionin e tij mujor të veteranit për pako ushqimore, vlerë e cila do të destinohet për familjet që kanë nevojë. Jemi falenderues ndaj të gjithë atyre që po shprehin angazhimin humanitar, në këtë kohë të pandemisë”, ka shkruar Muharremaj në Facebook.

Më Shumë

Malisheva nënshkruan memorandum bashkëpunimi me AKK-në

Një memorandum bashkëpunimi ndërmjet Agjencisë Kadastrale të Kosovës dhe Komunës së Malishevës është nënshkruar sot me qëllim të zbatimit të Ligjit për Kadastër dhe...

2227 gjoba në trafik në 24 orët e fundit

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 2227 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore janë evidentuar...

Lajmet e Fundit