1.8 C
Prizren
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Vetëvendosje! organizoi zgjedhje për kandidatin për kryetar të Rahovecit

VV rahovecLëvizja Vetëvendosje! në Rahovec organizoi të shtunën zgjedhjet e brendshme për kandidatin për kryetar të Komunës së këtij qyteti. Procesi zgjedhor ka filluar në 10:00 dhe ka zgjatur deri në ora 20:00 të ditës së sotme.

Rezultatet e zgjedhjeve do të shpallen 48 orë pas përfundimit të procesit zgjedhor.

Sipas statutit të Lëvizjes Vetëvendosje! kandidatët për zgjedhjet lokale zgjidhen drejtpërdrejtë nga anëtarësia e Qendrës së Lëvizjes, e cila është e organizuar në Pika, sipas lagjeve në qytete dhe fshatra në nivel të Komunës. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Një muaj paraburgim të dyshuarve për grabitje në Suharekë

Gjykata Themelore në Prizren u ka caktuar një muaj paraburgim katër të dyshuarve, B.B., B.I., L.C. dhe T.B., për grabitjen në Suharekë të mërkurën...

Sot është ditëlindja e ish-presidentit historik Dr. Ibrahim Rugova

Ibrahim Rugova u lind më 2 dhjetor 1944 në Cercë të Istogut. Më 10 janar 1945, komunistët jugosllavë ia pushkatuan të atin, Ukën dhe...

Me sytë nga shorti

Lajmet e Fundit