-1.2 C
Prizren
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Thaçi kërkon mobilizim për të fituar Suharekën

Hashim-Thaci1-300x200Lideri i PDK-së, Hashim Thaç, kërkoi mobilizim për të fituar Suharekën në zgjedhjet e nëntorit. Ai tha se PDK-së do të fitojë edhe Suharekën, por për të arritur deri të fitorja duhet një mobilizim. ”PDK-ja do të jetë afër jush kurdo dhe kudo prandaj, do ta fitojmë edhe Suharekën”, tha Thaçi.

Lideri i PDK-së, Hashim Thaçi të shtunën ka vizituar strukturën e gjërë të PDK-së në Suharekë. Ai kërkoi nga të gjithë një angazhim më të madh për t’a siguruar fitoren PDK-së edhe në Suharekë. Sipas tij, Suhareka ka nevojë për të qeverisur nga PDK-ja.

Edhe kryetari i Degës së PDK-së në Suharekë, Ramë Vataj, është shprehur i sigurtë se PDK-ja do të fitojë në nëntor  Suharekën. “PDK-ja në Suharekë ka një strukturë më të mirë me njerëz me vlera, prandaj edhe do t’i fitojmë zgjedhjet në nëntor”, tha Vataj. /PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Krasniqi thotë se pushteti ka dështuar edhe në Kuvend: Paaftësi e skajshme, pushtet i dobët

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, ka kritikuar sjelljen e pushtetit në Kuvendin e Kosovës. Ai ka vlerësuar se pushteti aktual ka dështuar edhe në Kuvend,...

Era Istrefi ia vë flakën rrjetit me pamjet me postimet e fundit

Era Istrefi është padyshim ndër emrat më të përfolur në media rozë. Së fundmi, artistja ka sjell disa fotografi të bukura për ndjekësit. Era dukej tejet...

Lajmet e Fundit