11.8 C
Prizren
E shtunë, 2 Mars, 2024

VV në Suharekë: Ja 10 premtimet e pa mbajtura të kryetarit

Suhareke-VVLëvizja Vetëvendosje! Qendra në Therandë ka denoncuar disa nga premtimet e pambajtura të qeverisjes lokale. Sipas kësaj lëvizjeje, janë dhjetë premtime që nuk janë përmbajtë.

Qendra e Therandës e VV-së ka numëruar këto premtime: Rregullimi modern i shtratit të lumit, ujë për 25 vjet, për tërë komunën e Therandës, fshat turistik në malet e Sharrit-Mushtisht, zona të reja urbane, fshat turistik ne Doberdelan-Studençan, përkrahje për vreshtarët, për prodhuesit lirim nga taksat administrative për 4 vjet, stimulimi i bujqve me kredi pa interes, investitorëve do t’u ofrojmë siguri, Kopsht botanik në Mushtisht, rruga Delloc-Shtërpcë-Brezovicë.

“A thua kryetari bashkë me bashkëpunëtorët, kur kanë premtuar kanë menduar vetëm për Qendrën komunale, kur dihet se më shumë së 50% te fshatrave përballen me mungesë të ujit të pijes dhe shpenzojnë me qindra mija Euro për hapjen e puseve dhe rregullimin e ujësjellësve lokal”, thuhet në  komunikatë të VV-së, lidhur me premtimin për furnizim me ujë të pijshëm.

Më Shumë

Gresa Behluli reagon pas aksidentit të babait të saj

Ditën e djeshme është goditur nga një veturë Hajrush Behluli, bashkëshorti i këngëtares Shkurte Fejza. Gresa Behluli ka dal me një reagim në “Facebook”, ku...

Takimi i fundit me Hanën

Enver Sulaj Hana kishte fshehun fytyrën e përtrime Fresku i vonuem i stinës së gurit Më binte në krye si zjarrmi -si kangë fillimi -si lot zhgënjimi. Pastaj kaluen shumë...

Mish dhe ndryshk

Lajmet e Fundit