9.8 C
Prizren
E mërkurë, 22 Mars, 2023

Xhavit Haliti nuk tregon ku kanë shkuar parat e luftës

Avokati shqiptar Shefqet Dizdari gjatë një interviste tregoi se ka qenë dëshmitar në një rast kur Ahmet Krasniqi i ka dhënë Xhavit Halitit një shumë prej 3 milionë markash gjermane, e që sipas tij një person me emrin Agim i evidentonte të gjitha me shënime e që Haliti nënshkruante për paratë që merrte.

Këto para sipas Dizdarit, Krasniqi ia kishe dhënë Halitit për të blerë armë.

E kohë më parë në një studio televizive Xhavit Haliti ishe pyetur për adresën se ku kanë shkuar parat e marra gjatë luftës, e ai nuk kishe pranuar të tregonte.

Madje Haliti ishe përgjigjur duke thënë kurrë nuk keni me e ditë.

“Ti s’munesh mem shti me fol çështje që s’jon tmiat… edhe ti qka ki ktu… S’duhet me e ditë as kurrë ski me e ditë”, kishe thënë Haliti.

Më Shumë

Kurti: Pala serbe po i ik nënshkrimit të marrëveshjes

Kryeministri Albin Kurti ka konfirmuar se sot në Ohër është arritur marrëveshja ndërmjet Kosovës dhe Serbisë mbi ankesin e marrëveshjes mbi propozimin evropian.   Megjithatë i...

Dogana në Vërmicë zbulon rreth 30 mijë euro mjete monetare të padeklaruara

Njësit e doganës kanë arritur që të zbulojnë dhe parandalojnë futjen e mjeteve monetare në formë ilegale. Sot në orët e para të mëngjesit...

Lajmet e Fundit