22.8 C
Prizren
E martë, 16 Korrik, 2024

Zbulohet data kur do të bëhet prezantimi i Mbappes në Real Madrid

Kylian Mbappe te Real Madridi është pa dyshim transferimi më i madh që ka ndodhur viteve të fundit në futboll.

Ylli francez nuk e vazhdoi kontratën me PSG-në dhe shkoi me parametra zero te gjiganti spanjoll, shkruan Gazeta Express.

Mbappe u zyrtarizua si lojtar i “Los Blancos”, por duhet të presim pak për prezantimin e tij.

Sipas Fabrice Hawkins, prezantimi i Kylian Mbappes te Real Madridi do të bëhet më 16 korrik.

Kjo, pasi që Kampionati Evropian do të zgjasë deri më 14 korrik dhe kanë vendosur që prezantimi të bëhet pas përfundimit të këtij kompeticioni.

Më Shumë

Oborret e shkollave në Prizren, parkingje për mërgimtarët

Komuna e Prizrenit ka hapur oborrin e gjimnazit “Gjon Buzuku” dhe të shkollës “Lidhja e Prizrenit” për parkimin e automjeteve të mërgimtarëve. Drejtori i Shërbimeve...

Moti sot: Me diell e temperatura deri në 36 gradë

Këtë të mërkurë pritet të mbajë mot kryesisht me diell dhe temperatura të larta. Temperaturat minimale pritet të lëvizin në mes 17 dhe 20 gradë...

Lajmet e Fundit