11.8 C
Prizren
E shtunë, 25 Mars, 2023

Zbulohet shtatorja e komandant ‘Gurit’ në Suharekë

Sot në Komunën e Suharekës është zbulohet shtatorja e heroit Jetullah Qarri – Komandant Guri.

Kryetari Bali Muharremaj tha se ajo shtatore do të qëndroj stoike ashtu siç ishte vet ai.

“Shtatorja e Heroit Jetullah Qarri – Komandant GURI, do të qëndroj stoike ashtu siç ishte vet ai.

Prandaj historia e nderon në secilen periudhë.

Ai mbetet krenaria e familjes së tij, e bashkëluftëtarve dhe e secilit prej nesh që e nderojmë vepren e tij heroike”, ka shkruar Muharremaj./Indeksonline/

Më Shumë

Escobar: Zbatimi i Marrëveshjes drejt normalizimit duhet të nisë menjëherë

I dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se Kosova dhe Serbia duhet të nisin menjëherë të zbatojnë...

Varane zbulon dy klubet për të cilat do të ishte i gatshëm të largohej nga United

Raphael Varane ka zbuluar dy klubet për të cilat ai mund të largohet nga Manchester United në të ardhmen. Mbrojtësi francez, i cili u tërhoq...

Lajmet e Fundit