11.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

“Zebra” që u bë modele

vajza1Një 19-vjeçare që thërritej “zebra” dhe “lopa” nga shoqet, për shkak të një çrregullimi të rrallë të pigmentit që jep ngjyrën e lëkurës, ia doli mbanë që të jetë në 14 modelet më të mira të përzgjedhura nga “America’s Next Top Model”.

Chantelle Brown-Young nga Toronto e Kanadasë, në moshën 4-vjeçare u diagonstikua me sëmundjen vitiligo, e njëjta sëmundje nga e cila ka vuajtur edhe ylli i pop-it, Michael Jackson.

Ajo rrëfen se sa e vështirë ka qenë që të pranonte veten dhe të ndjehej krenare me të. “Gjatë fëmijërisë dhe në vitet e para të adoleshencës thërritesha zebra dhe lopa, për shkak të pullave në lëkurë”, shprehet 19-vjeçarja.

Megjithatë, falë bukurisë së saj natyrale, sot Chantelle ka realizuar ëndrrën e saj për të qenë një modele. Në rrjetet sociale numri i fansave i shtohet me shpejtësi, është shfaqur në disa pasarela dhe marka të rëndësishme të modës dhe për më tepër, një muaj më parë u fotografua nga Nick Knight, fotografi ‘që nuk gabon’ e që njihet si zbuluesi i disa modeleve të famshme, njëra prej të cilave është edhe Kate Moss.

Më Shumë

Familjarët thanë se nuk iu dha ndihma nga mjekët, Spitali i Prizrenit: Pacientja erdhi në gjendje të rënduar

Në orët e para të mëngjesit të së martës, një grua në Spitalin Rajonal të Prizrenit kishte vdekur, e kjo sipas një familjari nga...

Zyrtarë të BE-së sot vizitojnë Suharekën

Zyrtarë të Bashkimit Evropian, sot pritet të vizitojnë qytetin e Suharekës. Ata do të takohen edhe me kryetarin e kësaj komune, Bali Muharremaj. Marketing https://prizrenpress.com/eli-edona-mobilieria-me-oferta-me-te-mira-ne-prizren/   https://prizrenpress.com/guraziu-ne-prizren-me-20-vjet-pervoje-pune-ne-vendosjen-e-dyerve-laminatit-parketit-kuzhinave-dhe-dhomave-te-fjetjes/   https://prizrenpress.com/adi-plast-ne-prizren-nje-emer-i-njohur-ne-tregun-e-kosoves-dhe-nderkombetar-per-vendosjen-e-dyerve-dhe-dritareve/ https://prizrenpress.com/kompleksi-newco-elan-ofron-banesa-te-endrrave-tuaja-ne-zemer-te-prizrenit/ https://prizrenpress.com/banesa-ne-shitje-nga-renelual-tahiri/    

Lajmet e Fundit