22.8 C
Prizren
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

Zgjedhen drejtorët e rinj në gjashtë shkolla të Prizrenit

Drejtoria e Arsimit në Prizren ka njoftuar për përzgjedhjen e gjashtë drejtorëve dhe një zëvendësdrejtor të shkollave.

Drejtorët e zgjedhur janë:

Sali Ademaj- drejtor i gjimnazit “Remzi Ademaj”

Emir Saramati- drejtor i shkollës “Heronjët e Lumës”-Vërmicë

Vlora Karavidaj-drejtoreshë e shkollës “ Lekë Dukagjini”

Rajma Sagdati- drejtoreshë e shkollës “Meto Bajraktari”-Recan

Munir Elezi- drejtor i shkollës “Sharr”-Jabllanicë

Kliko linkun

https://kk.rks-gov.net/prizren/wp-content/uploads/sites/26/2022/06/Njoftim-per-drejtor-dhe-zevendesdrejtor-DKA.pdf

Më Shumë

Peci: 200 ton speca somborkë prodhim vendor do të nisen për eksport në Suedi

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci ka njoftuar se sot po përgatiten 200 ton speca somborkë prodhim vendor për eksport në...

Afër 9 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Gjatë ditës së djeshme në Kosovë janë regjistruar edhe 930 raste të reja me COVID-19. Ka pasur 1 rast të vdekjes, ndërsa lajmi i mirë...

Lajmet e Fundit