22.8 C
Prizren
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

Aksident në rrugën Prizren-Reçan, tre persona të lënduar

Tre persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti trafiku ka ndodhur sonte në rrugën Prizren-Reçan.

Lajmi për Gazetën Express e ka konfirmuar Vesel Gashi, zëdhënës i Policisë për Rajonin e Prizrenit, i cili tha se në aksident janë përfshirë një kamion me targa nga Shqipëria dhe një furgon.

Aksidenti ka ndodhur kur një vozitësi i kamionit duke u munduar t’ i shmanget shembjes së gurëve kalon në anën e kundër dhe godet furgonin me targa vendore.

“Si pasojë e kësaj lëndim marrin dy udhëtarët dhe vozitësi. Ndihmë mjekësore e kanë kërkuar tre persona të cilët pas trajtimi janë lëshuar në shtëpi”, ka thënë Gashi.

 

Më Shumë

Përkujtohet shkrimtari disident, Kasëm Trebeshina

Shkrimtari, dramaturgu dhe poeti disident, Kasëm Trebeshina, përkujtohet sot në ditën e lindjes. Kasëm Trebeshina u lind në Berat më 8 gusht 1926. Filloi studimet...

Era Istrefi merr vëmendje me një nga paraqitjet e fundit, thekson linjat trupore në veshjen plot stil

Këngëtarja e njohur shqiptare, Era Istrefi pas një pauze të gjatë është iu është rikthyer performancave muzikore. Pas lansimit të projekteve të reja, tashmë Era...

Lajmet e Fundit