22.8 C
Prizren
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

Zyrtare: Juventusi dhe Atletico anulojnë miqësoren, shkak tensionet në Izrael

Sulmet e fundit ajrore ndaj Izraelit dhe kërcënimi i lëshimit të mëtejshëm të raketave në Tel Aviv kanë bërë që miqësorja e planifikuar e Atletico Madridit me Juventusin të pezullohet.

Atletico do të përballej me Zonjën e Vjetër në orën 20:30 në ndeshjen e fundit parasezonale përpara se të hapte sezonin e ri në La Liga Santander kundër Getafes më 15 gusht.

Pala spanjolle ishte planifikuar të fluturonte për në Izrael në orën 12:30 të së shtunës, megjithëse tani planet e tyre kanë ndryshuar, shkruan Marca, transmeton Klankosova.tv.

Në vend të kësaj, skuadra e Diego Simeone është stërvitur të shtunën në mëngjes pa u nisur më pas në aeroport.

Mediat izraelite kishin raportuar të premten se ndeshja ishte në rrezik ose nuk po luhej, ndërsa kishte spekulime edhe për ndryshim të vendit të zhvillimit.

Tani, është e mundur që të dy palët të bëjnë plane të tjera plotësisht, megjithëse Torino po diskutohet si një vend i ri.

Atletico Madrid dëshiron të luajë një tjetër ndeshje përpara se sezoni i tyre të fillojë më 15 gusht, dhe ka ende një shans që ata të arrijnë një marrëveshje me Juventusin për të luajtur në një vend tjetër në një datë tjetër.

Juventusi kishte qenë skeptik për lojën për shkak të situatës në Izrael dhe vendimi i Atletico-s për të mos udhëtuar konfirmoi se ndeshja nuk do të shkonte ashtu siç ishte planifikuar.

Më Shumë

Paralajmërimet e SBAShK-ut për greva, njohësi i arsimit thotë se Jasharaj po sillet si despot

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBAShK), ka paralajmëruar grevë të përgjithshme para shtatorit, kur është paraparë të nisë viti shkollor. Kreu i...

Sot nisin tri nga pesë ligat kryesore

Pritjes i erdhi fundi, pasi sot do të nis liga më e fortë e futbollit në planet Premier League. Sezoni 2022-2023 i Premier League do...

Lajmet e Fundit