• Forumi Transparenca kërkon suspendimin e drejtorit të Arsimit në Prizren

  Forumi Transparenca kërkon suspendimin e drejtorit të Arsimit në Prizren

  Forumi Transparenca ka kërkuar nga kryetari i Prizrenit, Ramadan Muja, që të suspendojë drejtorin e Arsimit Nexhat Çoçajn. “Më datën 11 dhjetor 2014, Prokuroria Themelore e Prizrenit ka parashtruar në Gjykatën Themelore aktakuzën ndaj drejtorit të Arsimit në Komunën e […]

 • Çfarë lufte mes qenit dhe ujkut sot në Dragash (Foto)

  Çfarë lufte mes qenit dhe ujkut sot në Dragash (Foto)

  Qeni ia ka dalë ta mbyt një ujk që i ishte afruar fshatit Brod të Sharrit- Dragash. Në rrjetet sociale tashmë kanë dalë edhe foto të këtij dueli të përgjakshëm.

 • Asamblistët e VV-së demaskuan keqpërdorimet e Komunës së Prizrenit

  Asamblistët e VV-së demaskuan keqpërdorimet e Komunës së Prizrenit

  Asamblisti i Lëvizjes Vetëvendosje! në Prizren, Arbër Rexhaj, vlerëson se Asambleja Komunale në Prizren, gjatë këtij viti ka shënuar një hiperaktivitet të punëve. Sipas ky rezultat ka arritur falë angazhimit të asamblistëve të Lëvizjes Vetëvendosje! “Asamblistët tanë në të gjitha […]

 • Suharekë/Rahovec: Gjashtë të lënduar në dy aksidente

  Suharekë/Rahovec: Gjashtë të lënduar në dy aksidente

  Si pasojë e dy aksidenteve në trafik, gjashtë persona kanë marrë lëndime trupore. Sipas raportit të Policisë, njëri rast ka ndodhur në rrugën “Brigada 123” në Suharekë dhe tjetri në rrugën e “UÇK-së” në Rahovec. Në rrugë “Brigada 123”, raportohet […]

 • Projektbuxheti i Kosovës me procedurë të përshpejtuar

  Projektbuxheti i Kosovës me procedurë të përshpejtuar

  Kuvendi i Kosovës është mbledhur sot dhe ka nisur debatin rreth Projektligjit për Buxhetin e Kosovës për vitin 2015. Para 95 deputetëve, të cilët ishin të pranishëm kur nisi debati, që përmbushte kushtin ligjor të dy të tretave për ta […]

 • Një muaj paraburgim për rojtarët e pyllit nga Suhareka

  Një muaj paraburgim për rojtarët e pyllit nga Suhareka

  Gjykata Themelore në Prizren ka caktuar masën e paraburgimit për dy rojtarët e pyllit nga Suhareka. Jemin Shala dhe Halil Kadolli dyshohen se kanë keqpërdorë pozitën zyrtare. |Të pandehurit do të mbahet në paraburgim në kohëzgjatje prej 1(një) muaji, i […]

 • MASHT-i prej vitesh pagoi drejtoreshën që s’punonte në Prizren

  MASHT-i prej vitesh pagoi drejtoreshën që s’punonte në Prizren

  Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MASHT) ka vazhduar t’i japë Dushe Vezajt pagën si drejtoreshë e Konviktit të Prizrenit, ndonëse gati qe tre vjet e gjysmë ky konvikt nuk ka funksionuar fare, qëkur është mbyllur në gusht të vitit […]

Ekonomi

AAK kundërshton “buxhetin e mjerë” për vitin 2015

AAK kundërshton “buxhetin e mjerë” për vitin 2015

Buxheti për vitin 2015 është kundërshtuar edhe nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës. Deputetja...

 

Sport

Hummels: Është një situatë e sikletshme, jemi patetikë

Hummels: Është një situatë e sikletshme, jemi patetikë

Mats Hummels e ka kritikuar skuadrën e tij për ecurinë katastrofike, duke theksuar se pjesa...

 
 

Kulturë

Të respektohet autonomia universitare

Të respektohet autonomia universitare

Ministri i ri i Arsimit, Arsim Bajrami, ka thënë se është i vetëdijshëm për problemet...

 

Rajon&Botë

Kurdët zmbrapsin IS-in nga Sinjari

Kurdët zmbrapsin IS-in nga Sinjari

Forcat kurde kanë zmbrapsur militantët e Shtetit Islamik (IS) në qytetin Sinjar të Irakut. Shpërthime...

 

Showbiz

Genta Ismajli e Kastro Zizo puthen në publik (Foto)

Genta Ismajli e Kastro Zizo puthen në publik (Foto)

Publikisht edhe Genta edhe Kastro janë beqarë, ata ka kohë që mbajnë këtë status dhe...

 
 

Opnione

Shteti monstruoz

Shteti monstruoz

Bekim Rexhepi Është e vërtetë se Kosova ka një krizë, e ajo quhet anarkia politike, kështu do...

 

Hapësir Promovuese

 

Lidhuni me ne