• Muja uron rektorin e UPZ-së, Ramë Vatajn

  Muja uron rektorin e UPZ-së, Ramë Vatajn

  Kryetari i Komunës së Prizrenit, Ramadan Muja,ka uruar rektorin e ri të UPZ-së, Ramë Vatajn. Ai me vete ka marrë edhe kryetarin e Degës së PDK-së në Prizren,Minisr Krasniqn Rektori Vataj e falënderoi kryetarin Muja dhe bashkëpunëtorët e tij për […]

 • U inaugurua rruga në Vërmicë

  U inaugurua rruga në Vërmicë

  Është përuruar sot zgjerimi i rrugës në Vërmicë, pikëkalimin kufitar midis Kosovës e Shqipërisë, i cili pas ndërtimit të autostradës në të dy anët përbënte fyt të ngushtë për frekuencën aktuale. Duke bërë hapjen e kësaj rruge, kryeministri i Republikës […]

 • Ramadan Muja pa nënkryetar të minoriteteve

  Ramadan Muja pa nënkryetar të minoriteteve

  Zgjedhja e nënkryetarit nga radhët e komuniteteve  ka dështuar edhe në seancën e fundit në Kuvendin e Komunës së Prizrenit. Përçarjet brenda subjekteve minoritare për këtë post kanë bërë që kjo pikë të enjten të hiqej nga rendi i ditës […]

 • Qeveri qebapësh

  Qeveri qebapësh

  Opozita prizrenase e ka vlerësuar Qeverinë lokale si “Qeveri të qebapëve dhe të ‘pleskavicave’”, apetiti i të cilës jo vetëm që po bëhet problematik, por që ka edhe nevojë për konsultë mjekësore, pasi në gjysmën e parë të këtij viti […]

 • Të shtëna në dasmë në Prizren, me armë të llojit Ekol

  Të shtëna në dasmë në Prizren, me armë të llojit Ekol

  Në një aheng dasme në një shtëpi në Prizren, një mashkull ka shtënë me armë zjarri. Madje, kjo armë ishte e llojit Ekol, ku i dyshuari ka pranuar se ka shtënë me të dhe përveç armës ka dorëzuar edhe katër […]

 • Një i vdekur dhe tre të lënduar në Qafë të Duhlës

  Një i vdekur dhe tre të lënduar në Qafë të Duhlës

  Sot rreth orës 06:00, në magjistralen Prizren-Prishtinë, saktësisht në Qafë të Duhlës ka ndodhur një aksident automobilistik nga pasojat e të cilit një femër e vitlindjes 1973 ka humbur jetën, ndërsa shoferi ka pësuar lëndime të rënda e dy të […]

 • Arrestohet një mjek në Malishevë

  Arrestohet një mjek në Malishevë

  Hetues rajonalë nga Drejtoria Rajonale e Prizrenit, të enjten pasdite kanë arrestuar një mjek të Shtëpisë së Shëndetit në Malishevë mbi bazën e dyshimit se i njëjti ka tejkaluar autorizimet gjatë kontrollit të dy pacienteve të moshës së mitur në […]

Lajme

Idriz Vehapi nuk deklaron pasurinë

Idriz Vehapi nuk deklaron pasurinë

Lëvizja FOL ka zhvilluar sot një konferencë për media ku ka prezantuar të dhënat e përditësuara...

 

Sport

Benitez: Mund të mposhtim çdo ekip

Benitez: Mund të mposhtim çdo ekip

Roma mbetet kryefjala e javës e 10 të Serisa A, një përballje që përtej asaj që ndodh...

 
 

Kulturë

Blendi Fevziu shkruan për Mbretin Zog

Blendi Fevziu shkruan për Mbretin Zog

Në vazhdën e librave biografikë mbi personalitetet e shtetit Shqiptar, gazetari Blendi Fevziu...

 

Rajon&Botë

Kapen vrasësit me pagesë

Kapen vrasësit me pagesë

Policia ka arrestuar dy persona si të dyshuar për atentatin ndaj 48-vjeçarit, Krenar Hasanaliaj,...

 

Showbiz

Danjeta Kosumi:Çfarë ka më shumë se unë Jennifer Lopez?

Danjeta Kosumi:Çfarë ka më shumë se unë Jennifer Lopez?

Danjeta Kosumi nuk përmbahet më.E njohur me pseudonimin “Kallashi”, ajo ka postuar një...

 
 

Opnione

Njëri thumbit – tjetri patkoit

Njëri thumbit – tjetri patkoit

Shkruan: Zenun Rusi Erdhi edhe kjo që ndoshta nga formimi i koalicioni LDK-AAK-NISMA është pritur...

 

Hapësir Promovuese

 

Lidhuni me ne