19.8 C
Prizren
E martë, 21 Maj, 2024

Nait Hasanit nuk i lejohet t’i vizitojë ish-drejtuesit e UÇK-së në Hagë

Ish-ambasadori i Kosovës në Shqipëri dhe njëri nga themeluesit e UÇK-së, Nait Hasani, kishte bërë kërkesë për t’i vizituar Hashim Thaçin, Kadri Veselin, Jakup Krasniqin, Rexhep Selimin, Salih Mustafën, Pjetër Shalën, Haxhi Shalën, Isni Kilajn etj, të cilët ndodhën në paraburgim në Hagë, por Hasani ka marrë përgjigje negativa nga Dhomat e Specializuara të Hagës, duke mos e lejuar t’i vizitojë bashkëluftëtarët e tij në Hagë, të cilët po mbahen padrejtësisht në paraburgim.

Ndërmarrja “3D-Fesali” në Prizren, partneri më i besueshëm për çdo projekt ndërtimi

Hasani ka vizituar disa herë bashkëluftëtarët e tij në Hagë dhe kjo është hera e parë që ka marrë përgjigje refuzuese.

I kontaktuar nga ‘Epoka e re’, se pse i është refuzuar kërkesa për t’i vizituar shokët e tij, Hasani ka thënë se nuk i di arsyet e refuzimit.

“Po është e vërtetë që gjykata speciale ma kanë refuzuar kërkesën për vizitë dhe nuk kanë dhënë arsye tjera”, ka thënë ndër tjera Nait Hasani.

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

Marketing

 

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

Më Shumë

Punimet në rrjetin elektrik, KEDS njofton se ku do të ketë sot ndërprerje të rrymës në Prizren

Kompania për Distribuimin e Energjisë Elektrike në Kosovë (KEDS) njofton se nesër, më 18.05.2024, do të kryhen punime të domosdoshme për siguri të sistemit...

27-vjeçari nga Kosova përplas për vdekje këmbësorin në Rrugën e Kombit

Një shofer nga Kosova ra në prangat e policisë në Kukës pasi përplasi për vdekje një person. Burime zyrtare të policisë bëjnë të ditur...

Lajmet e Fundit