9.8 C
Prizren
E mërkurë, 22 Mars, 2023

1137 gjoba për të gjithë ata që nuk patën maska

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, në mbarë vendin janë shqiptuar mbi 1 mijë gjoba për të gjithë ata që nuk kanë përfillur ligjin anti-Covid, raporton IndeksOnline.

Siç njofton PK janë saktësisht 1 mijë e 137 gjoba që ka shqiptuar ajo, për personat që nuk kanë pasur maska, apo nuk kanë përfillur distancën.

Ndryshe numër i madh i gjobave po shqiptohen në vazhdimësi, duke treguar kështu se një pjesë e qytetarëve vazhdojnë të jenë mospërfillës ndaj ligjit.

Më Shumë

Rama e quan marrëveshjen “shpallje pranvere” në marrëdhëniet midis shqiptarëve dhe serbëve

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, e ka përshëndetur pajtueshmërinë për marrëveshje në mes të Kosovës dhe Serbisë.   “Të shpresojmë që djalli të mos fshihet në...

Zelensky publikon pamjet kur raketa ruse godet ndërtesën kolektive, brenda të cilës jetojnë fëmijë e gra

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka publikuar pamjet që tregojnë momentin kur raketa ruse godet ndërtesën kolektive në Zaporizhzhia në juglindje të Ukrainës. Sipas tij, rusët...

Lajmet e Fundit