22.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

200 mijë euro të pasaportave në llogarinë e vëllait të shoferit të Kadri Veselit

Kadri Veseli200 mijë euro të pasaportave biometrike kanë shkuar në llogarinë bankare të vëllait të shoferit të Kadri Veselit.

Hashim Shala nga Broliqi i Pejës akuzohet se në grup kriminal kanë përvetësuar në mënyrë të paligjshme 1.4 milionë euro të pasaportave biometrike, shkruan Koha Ditore.

Ai është vëllai i Bashkim Shalës, përcjellës dhe rojë I zëvendëskryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli.

Më Shumë

MKRS-ja shkruan për koncertin e mbrëmshëm të Shkurte Fejzës: I solli publikut emocione të mëdha

“Me këngë të paharrueshme që për pesë dekada ka mbajtur gjallë atdhedashurinë e shqiptarëve dhe rezistencën e tyre, mbrëmë këngëtarja Shkurte Fejza i solli...

Arrestohet një person në Prizren, dyshohet se sulmoi partneren e tij

  Është arrestuar një burrë në Prizren, i cili dyshohet se ka sulmuar fizikisht partneren e tij. Viktima kishte edhe urdhër mbrojtje nga gjykata. “Është arrestuar i...

Lajmet e Fundit