25.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Rahoveci sot shënon Ditën e Çlirimit

komuna e rahovecitRahoveci sot kremton Ditën  e  Çlirimit.Me këtë rast janë planifikuar disa aktivitete përkujtimore, kulturore e argëtuese. Homazhet dhe nderimet për dëshmorët dhe të rënët për liri do të nisin në orën 9:00 në të gjitha varrezat dhe përmendoret e dëshmorëve, ndërsa ceremonia solemne festive do mbahet në qendrën e kulturës “Mensur Zyberaj” në orën 12:00 në Rahovec.

Më pas do të hapet ekspozitë kolektive në galerinë e arteve në qendër të kulturës, ndërsa në orët e mbrëmjes do të shfaqet koncert festiv në parkingun e hotelit “Park” në Rahovec. Koncerti do të fillojë në orën 20:00.

Me këtë rast, kryetari i Komunës së Rahovecit Idriz Vehapi, uron familjarët e dëshmorëve, invalidët e veteranët e luftës dhe të gjithë qytetarët për Ditën e çlirimit të komunës tonë.

Më Shumë

Prizreni përkujton Ditën e Çlirimit me seancë solemne

Qyteti i Prizrenit shënoi sot 25-vjetorin e çlirimit të tij me një Seancë Solemne të Kuvendit Komunal, duke kujtuar me krenari 12 qershorin 1999...

Pandeli Majko nesër shpallet ‘Qytetar Nderi’ i Rahovecit

Komuna e Rahovecit nesër (e premte) ka paralajmëruar se do të ndajë një çmim për ish-kryeministrin e Shqipërisë, Pandeli Majko. Në njoftimin e lëshuar për...

Lajmet e Fundit