12.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Arrestohen tre persona në Malishevë pasi i kanosen dy policë

Tre persona janë arrestuar në Malishevë p[asi që të njëjtit i kanë kanosur dy zyrtarë policorë.

Sipas policisë rasti ka ardhur pas një kundërvajtje në trafik që është bërë nga tre të dyshuarit.

Njoftimi i plotë i policisë:

Malishevë 01.04.2021 – 09:50. Dy zyrtar policor meshkuj kosovarë kanë raportuar se janë kanosur nga tre të dyshuar meshkuj kosovarë deri sa ishin në kryerje të detyrës zyrtare, deri te kanosja ka ardhë si pasojë e disa kundërvajtjeve në komunikacion të shkaktuara nga të dyshuarit. Me urdhër të prokurorit janë arrestuar tre të dyshuarit dhe janë dërguar në mbajtje.

Firma “Lona Al- Plast” në Prizren shpall konkurs për vende të lira të punës

Më Shumë

Këtë vit në Rahovec, më pak perime e më shumë drithëra të mbjella |Video

Kushtet klimatike të pranverës së këtij viti nuk ishin të favorshme për bujqit në Kosovë. Por edhe mungesa e punëtorëve ka bërë që në...

8 mijë nxënës me pak në Rahovec, shkak migrimi dhe rënia e natalitetit

Anduena Bajraktari edhe pak javë përfundon klasën e 8 të fillores. Ajo ndjek mësimet në shkollën e mesme të ultë “Sulejman Vokshi” në Polluzhë të...

Himnet në ankand

Lajmet e Fundit