13.8 C
Prizren
E diel, 1 Tetor, 2023

Youssoufa Moukoko kërkohet nga Real Madrid

Një nga talentet më premtues të Borussia Dortmund-it, Youssoufa Moukoko, po kërkon të largohet nga klubi verdhezi.

Sipas raportimeve të gjermanes “Bild”, Real Madrid-i po kërkon të përfitojë nga situata e sulmuesit të ri.

17-vjeçari numëron 21 paraqitje, një gol dhe dy asiste me ekipin e parë të Dortmund-it, në të gjitha garat e këtij sezoni.

Moukoko ende nuk ka fituar fanellën e titullarit në “Signal Iduna Park” dhe mediat gjermane kanë njoftuar më herët se ai nuk dëshiron të rinovojë kontratën që i përfundon në verën e 2023.

Aktualisht, 17-vjeçari vlerësohet 20 milionë euro. Megjithatë, Real-i do provojë ta zvogëlojë këtë shumë, pasi lojtari nuk ka treguar ende asgjë në botën e futbollit, përveç potencialit të madh që ka.

/Albanianpost.com

Në rigjykim, ish-inspektori deklarohet i pafajshëm për mosrrënimin e ndërtimeve pa leje në Prizren

Ish- inspektori i ndërtimit në Prizren, Nexhmedin Musliu nuk e ka pranuar fajësinë për akuzën se ka kryer dy vepra penale të korrupsionit. Ai...

Haradinaj kërkon hetim ndërkombëtar për ngjarjet në veri

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se sulmi terrorist mbi Policinë e Kosovës është pjesë e skenarit të...

Lajmet e Fundit