17.8 C
Prizren
E premte, 30 Shtator, 2022

Dhjetëra të arrestuar për trafikim me migrantë, policia vazhdon bastisjet në fshatin Shkozë në Prizren

Si rezultat i një hetimi relativisht të gjatë për të identifikuar personat e involvuar në trafikimin me migrantë, Policia e Kosovës sot ka ndërmarrë një aksion të gjerë me ç’rast janë arrestuar dhjetëra persona në regjionin e Prizrenit dhe jo vetëm, raporton Gazeta Sinjali.

Me urdhër të Gjykatës, Policia është duke kryer bastisje në disa lokacione, ku pritet sigurimi i provave materiale që provojnë përfshirjen e të dyshuarve në veprime kriminale.

Sinjali mëson se në mesin e të arrestuarve, ka edhe persona që lidhen me agjenci turistike që merren transportin e udhëtarëve brenda dhe jashtë vendit.

Më Shumë

Australiania tronditet pasi qëndroi 20 minuta në guaskën e tualetit dhe nuk kishte vërejtur merimangën e fshehur

Një modele australiane ka ndarë ‘tmerrin’ e saj kur gjeti një merimangë të madhe gjuetare të fshehur nën ndenjësen e saj të tualetit, pasi...

Gruaja e drejtorit të Arsimit në Dragash emërohet në komisionin për pranimin e punëtorëve komunal

Partia Demokratike e Kosovës- Dega në Dragash, po e akuzon drejtorin e Arsimit, Selim Kryeziu se ka ndikuar që gruaja e tij, Luljeta Kryeziu...

Lajmet e Fundit