14.8 C
Prizren
E martë, 27 Shtator, 2022

Një vajzë tenton t’i jap fund jetës te Ura e Fshejt

Një 33 vjeçare ka tentuar t’i jap fund jetës.

Ajo është hedhur në lum te Ura e Fshejt në Gjakovë.

Siç raporton Sinjali, 33 vjeçarja u hodh nga një breg në lartësi prej dy metrave në afërsi të urës së

Fshajt në lumin Drin, por fatmirësisht është shpëtuar nga një peshkatar i cili ishte duke peshkuar në afërsi.

Motivi i 33-vjeçares, për t’i dhënë fund jetës së saj lidhet me dëshpërimin dhe pamundësinë për të pasur fëmijë edhe pse është e martuar që 9 vite.

Fal ndërhyrjes me kohë të peshkatarit, 33-vjeçarja është shpëtuar pa lëndime të rënda dhe në gjendje stabile i është dorëzuar edhe Policisë për veprime të mëtutjeshme.

 

 

Gazeta Sinjali ka komunikuar edhe me Policinë e Kosovës për rajonin e Gjakovës të cilët e kanë konfirmuar rastin.

“Me datën 29.07.2022 rreth orës 17:55 është pranuar infromacion se viktima, femër e lindur në vitin 1989 është hedhur në lumin “Drini i Bardhë” me qëllim të vetevritej.

Dëshmitari mashkull/kosovar e kishte nxjerr nga uji duke mos e lënë të dëmtoj vetën. Policia ju është përgjigjur rastit si dhe është njoftuar Prokurori i Shtetit me vendimin e të cilit është iniciuar rast “Tentim vetevrasje’”, tha zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Gjakovës, Sheremet Elezaj.

Më Shumë

Ylli mposhtet thellë nga Benfica në Ligën e Kampionëve

Kampioni i Kosovës në basketboll, Golden Eagle Ylli është mposhtur bindshëm nga ekipi portugez, Benfica me rezultat 92:67. Ndeshja e zhvilluar në Portugali nisi mirë...

Prizren/ Ndalohet një person me urdhërarrest të gjykatës – i dënuar me një vit burgim

Sot në orën 09:30 stacioni policor në Prizren ka arritur që ta ndalojë një person të kërkuar më urdhërarrest të gjykatës. Për personin e ndaluar,...

Lajmet e Fundit