5.8 C
Prizren
E premte, 7 Tetor, 2022

Sot i jepet lamtumira e fundit çiftit që vdiqën në aksidentin tragjik

Sot varrosen Shemsedin dhe Mervete Sopaj, çifti që humbi jetën në aksidentin tragjik që ndodhi dje në rrugën Podujevë-Prishtinë.

Familjarët kanë njoftuar se varrimi do të bëhet në ora 18:00.

Çifti Sopaj po ktheheshin në vendlindje kur ndodhi aksidenti tragjik. Ata ishin bashkë me dy fëmijët e tyre të cilët kanë shpëtuar dhe aktualisht po trajtohen në spital, njëri në Ortopedi e tjetri në Neurokirurgji.

Ndryshe, Prokuroria Themelore në Prishtinë ka kërkuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh për shoferin e autobusit që u përfshi në një aksident ditën e djeshme.

Më Shumë

Lista me 10 këngët e dashurisë që i dëgjon kryeministri Kurti

Deputetja e Vetëvendosjes, Tinka Kurti, e ka publikuar listën me 10 këngët e dashurisë që dëgjohen nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti. Duke qenë se...

Trazira në një nga burgjet më të mëdha të Ekuadorit, të paktën 15 të vdekur – në mesin e viktimave edhe “El Patron”

Të paktën 15 të burgosur vdiqën të hënën në trazirat e fundit brenda sistemit të burgjeve të Ekuadorit, njoftuan zyrtarët në vendin e Amerikës...

Moti sot

Lajmet e Fundit