17.8 C
Prizren
E enjte, 6 Tetor, 2022

Shkarkime rrufesh e rënie temperaturash, njihuni me parashikimin e motit për sot

Për ditën e sotme është parashikuar të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell, ku pritet kohë pas kohe të ketë rrebeshe lokale shiu, herë-herë rrëke, breshër dhe shkarkesa rrufesh, disa prej tyre të ashpra, sidomos gjatë orëve të pasdites dhe mbrëmjes.

Meteo Kosova njofton se lëvizja e këtyre stuhive do të jetë e ngadalshme, me ç’rast reshjet e shiut do të mbesin të bllokuara lokalisht, duke sjellë edhe vërshime.

Era do të fryjë nga verilindja, e cila kohë pas kohe pritet të jetë mjaft e fuqishme, me shpejtësi prej 15-60 km/h.

 

 

Temperaturat do të pësojnë ulje, ku minimalet do të luhaten prej 16 deri në 18°C, ndërsa ato maksimale prej 24 deri në 28°C.

Më Shumë

Shtyhet gjykimi për korrupsion ndaj zyrtarëve të Komunës së Prizrenit

Në Gjykatën Themelore në Prizren, me kërkesën e përfaqësuesit të Komunës së Prizrenit, avokatit Blerim Mazreku, i cili nuk i posedonte shkresat e lëndës,...

329 mijë gjoba janë shqiptuar në pandemi – opozita për faljen e gjobave, pozita kundër

Policia e Kosovës ka shqiptua 329 mijë gjoba ndaj qytetarëve përgjatë kohës së pandemisë në Kosovë, raporton Ekonomia Online. Krahas gjobave nga Policia e Kosovës,...

Lajmet e Fundit