16.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Qeveria ua ndalë pagat punëtorëve të Prizrenit

Qeveria  ka pezulluar pagat edhe të punëtorëve të komunave (shërbyesve civil).

Në mesin e tyre janë punëtorët e Komunës së Prizrenit.

Në lidhje me ekzekutimin e pagave, sot përmes një konference për medie është deklaruar Ministri i Ekonomisë dhe Transfereve, Hekuran Murati, i cili tha se sot është bërë ekzekutimi i pjesshëm i pagave në sektorin publik./Gazeta10

Më Shumë

Rrënohet një objekt i vjetër në Prizren

Në lagjen Bazhdarhane të qytetit të Prizrenit ka nisur rrënimi i një objekti të vjetër. Lëvizja Vetëvendosje në këtë komunë reagon kundër këtij projekti,...

Për 24 orë në Prizren, tri raste të dhunës në familje

Policia e Kosovës ka njoftuar për tri raste të dhunës gjatë 24 orëve të fundit, që kanë ndodhur në disa familje në Prizren. Një mashkull...

Lajmet e Fundit