16.8 C
Prizren
E premte, 29 Shtator, 2023

Ballkani sonte zhvillon ndeshjen historike

Ballkani sonte do ta zhvillojë ndeshjen historike në Conference League.

Skuadra nga Kosova do të përballet me kampionët e Rumanisë, Cluj.

Ndeshja do të luhet me fillim nga ora 18:45 në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Ekipi i menaxhuar nga Ilir Daja, u kualifikua në fazën grupore pas fitoreve në dyja ndeshjet kundër Shkupit, me rezultat 1:2 dhe 1:0, njofton Klankosova.tv.

Kjo ndeshje është e para për Ballkanin në këtë garë të UEFA-s.

Dioqeza Rashkë-Prizren: Personat e armatosur janë larguar nga Manastiri i Banjskës

Dioqeza Rashkë-Prizren ka thënë se situata në Manastirin e Banjskës aktualisht është e qetë dhe se personat e armatosur janë larguar nga manastiri. Dioqeza potencoi...

BQK: Asetet e Fondeve Pensionale arritën në 2.61 miliardë euro

Banka Qendrore e Republikës së Kosovës (BQK), njofton se asetet e Fondeve Pensionale në fund të muajit gusht 2023 kanë arritur vlerën 2.61 miliardë...

Lajmet e Fundit