25.8 C
Prizren
E hënë, 24 Qershor, 2024

Ndërpritet ndeshja Rahoveci – Prizreni/ Pas tensioneve në parket, ndërhyri edhe policia

Është ndërprerë ndeshja e javës së pestë në Superligën e Kosovës në basketboll, mes Rahovecit dhe Ponte Prizrenit.

Deri te ndërprerja e ndeshjes erdhi pas tensionimit të situatës tek të dyja taborët, shkruan Gazeta Express.

Tensioni i cili filloi mes basketbollistëve në parket, u bartë pastaj edhe te tifozët.

Tifozët vendas, ata të Rahovecit, u panë afër bankës së Ponte Prizrenit – ku me ç’rast pati edhe përleshje.

Si rezultat i gjithë kësaj, ndeshja mes Rahovecit e Ponte Prizrenit është ndërprerë dhe është duke u pritur për vendimin përfundimtar.

Për qetësimin e situatës u nevojit ndërhyrja e forcave policore. Momentalisht po largohen edhe tifozët nga palestra “Mizahir Isma”.

Ndeshje u ndërpre kur në semafor koha ishte 1:29 deri në fundin e çerekut të tretë.

Momentalisht Ponte Prizreni po udhëheq me rezultatin 58:63. /Gazeta Express/

Më Shumë

Euro 2024/ Tre ndeshjet që luhen sot

Ditën e sotme janë parashikuar të luhen 3 ndeshje në kuadër të kampionatit europian. Në orën 15:00 do të luhet Gjeorgji-Republika Çeke dhe në orën 18:00 Turqi-Portugali, të...

Orë tmerri për legjendën e Italisë, merret peng, dhunohet, grabitet…

Roberto Baggio dhe familja e tij përjetuan momente terrori mbrëmë, teksa Italia ishte në fushë në ndeshjen kundër Spanjës. Siç raporton “Corriere del Veneto”, makthi...

Lajmet e Fundit