0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Shaqiri refuzon të flas për mediat serbe

Xherdan Shaqiri nuk ka pranuar që të flas për mediat serbe pak para fillimit të ndeshjes ndërmjet Zvicrës dhe Brazilit.

Futbollisti nga Gjilani nuk luajtur asnjë minutë ndaj Brazilit në humbjen 1-0 të Zvicrës për shkak të lëndimit.

 

 

Pak para ndeshjes, disa gazetarë serb kërkuan që ai të fliste për ta, por Shaqiri i ka anashkaluar duke kaluar pranë tyre dhe duke mos u ndalur për t’u përgjigjur.

Zvicra do të ballafaqohet me Serbinë më 2 dhjetor në ndeshjen vendimtare për kualifikim tutje në fazën tjetër të Kampionatit Botëror.

Më Shumë

Mot i vranët sot në Kosovë

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot i vranët. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale pritet të sillen ndërmjet 0 dhe 3 gradë Celsius,...

59 aksidente për 24 orë

59 aksidente kanë ndodhur gjatë ditës së fundit në Kosovë. 26 aksidente ishin me të lënduar, ndërkaq 33 përfunduan me dëme materiale, ka njoftuar Policia...

Lajmet e Fundit