-1.2 C
Prizren
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

Peles i përmirësohet shëndeti

Pele është duke luftuar kancerin dhe i është nënshtruar kimioterapive

Mjeku i Peles ka thënë se shëndeti i Peles është duke u përmirësuar derisa ai duhet të vazhdojë të qëndrojë në spital.

Këto komente mjeku i tij i ka bërë gjatë ditës së marte.

82 vjeçari Pele, u hospitalizua për një javë për t’u trajtuar nga infeksioni në organet respiratorë shkaku i Covid-19. Ai pritet të largohet nga spitali atëherë kur të shërohet plotësisht nga infeksioni.

“Ai ka shenja vitale për jetë, është i vetëdijshëm dhe nuk ka komplikime të tjera”, kanë thënë mjekët e Albert Einstein në një deklaratë.

Pele, tri herë fitues i Botërorit, po ashtu është duke luftuar me kancerin dhe i është nënshtruar kimioterapisë.

Në Katar, imazhi i Peles si i ri dhe duke ngritur trofeun për Kombëtaren e Brazilit është paraqitur në bluza, flamuj të tifozëve brazilian që u mblodhën përsëri për ndeshjen e Botërorit kundër Koresë së Jugut.

Pele ka thënë që ai do ta shikojë ndeshjen nga spitali. Brazili fitoi 4-1 dhe arriti çerekfinalen

Më Shumë

Përcaktohet data e përballjes mes Fury dhe Usyk

Përfaqësuesit e dy boksierëve, Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk kanë qenë në bisedime për disa kohë. Super përballja është shtyrë pas disa javë pasi...

Nga kryeprokurori deri te gjyqtarët – këto janë pagat në sistemin e drejtësisë me ligjin e ri

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e saj të fundit ka caktuar vlerën e koeficientit të pagave për punëtorët e sektorit publik. Për vitin 2023 vlera...

Lajmet e Fundit