-1.2 C
Prizren
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga shiu.

Sipas njoftimit të këtij instituti, temperaturat do të lëvizin nga 0 deri në 9 gradë Celsius.

“Mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga shiu. Temperaturat do të lëvizin nga 0 deri në 9 gradë Celsius”, thuhet në njoftim.

Më Shumë

Ablelard Tahiri: Kurti po tenton ta fus edhe Mamushën në Asociacion, që të thotë se nuk është një etnik

Abelard Tahiri, shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës është i ftuari i radhës në “Blic InterView”. Tahiri ka komentuar planin gjashtë pikësh...

Mot i ftohtë, temperaturat deri në -11 gradë Celsius

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se kjo gjatë kësaj jave, vendi ynë do të ndikohet nga masat e thata të ajrit me origjinë...

Lajmet e Fundit