11.8 C
Prizren
E diel, 26 Mars, 2023

Një vajzë tenton të vetëvritet në “Galeria” të Prizrenit

Një 23 vjeçare ka tentuar t’i jap fund jetës së saj, duke i prerë venat e trupit.

Rasti ka ndodhur në qendrën tregtare “Galeria”.

Këtë e kanë bërë të ditur burimet e Gazetës Sinjali brenda Emergjencës dhe kanë njoftuar se viktimës fillimisht i është dhënë ndihma mjekësore në vendin e ngjarjes e më pas është dërguar në këtë qendër për trajtimin e nevojshëm mjekësor.

Policia është njoftuar për rastin, një njësi policore ka dalë në vendin e ngjarjes për të marrë informacionet e para se si ka ndodhur ngjarja.

Me urdhër të Prokurorit të Shtetit, rasti është iniciuar ‘Vetëvrasje në tentativë’ dhe kanë nisur hetimet që zbardhin motivet dhe rrethanat e rastit.

Gazeta Sinjali ka tentuar të marrë një deklaratë edhe nga qendra tregtare për të kuptuar nëse bëhet fjalë për ndonjë punëtore apo kliente, por të njëjtit nuk janë përgjigjur.

 

Më Shumë

Lajmet e Fundit