16.8 C
Prizren
E premte, 14 Qershor, 2024

Komuna e Malishevës nis lirimin e hapësirave publike – publikohen pamjet e rrënimit të objekteve

Komuna e Malishevës ditë më parë ka nisur me lirimin e hapësirave publike në rrugën “Ibrahim Mazreku”.

Në njoftimin që kishte bërë komuna, thuhej se lirimi i hapësirës publike, përveç në këtë rrugë, do të vazhdoj në të gjitha rrugët në Malishevë.

“Lirimi i hapësirës publike, është mirëpritur nga ana e qytetarëve, ndërsa më e rëndësishmja është se vet shfrytëzuesit janë duke e liruar hapësirën, dhe për këtë mirëkuptim, janë falënderuar nga ana e qeverisë komunale”, thuhej në njoftim.

Aksioni i lirimit të hapësirës publike në këtë rrugë, është përcjellë nga zyrtarët dhe përgjegjësit e drejtorive përkatëse komunale, si dhe nga organet e rendit, dhe në të njëjtën kohë janë zhvilluar të gjitha procedurat e nevojshme ligjore gjatë lirimit të hapësirës.

Zyrtarë komunal ndërkaq e kanë quajtur këtë veprim si të nevojshëm, siç janë shprehur ata për ta urbanizuar Malishevën në qytet modern. /Telegrafi/

Më Shumë

U vranë në ditën e parë të paqes në Kosovë, Rohde kujton dy gazetarët gjermanë

Ambasadori gjerman në Kosovë, Jorn Rohde ka kujtuar 25-vjetorin e vrasjes së dy gazetarëve gjermanë Gabriel Gruner, Volker Kramer dhe përkthyesit të tyre, Senol...

Arrestohet një person në Prizren, dyshohet për posedim të marihuanës

Është arrestuar një person në Prizren, pasi që gjatë kontrollit në trup i janë gjetur dhe konfiskuar si prova materiale: shtatë (7) foli paketim...

Lajmet e Fundit