4.8 C
Prizren
E martë, 28 Mars, 2023

Bashkimi triumfon kundër Ponte Prizrenit

Në një sfidë shumë interesante, Bashkimi ka mundur Ponte Prizrenin me shifrat 73:77 (21:16, 18:17, 20:20, 14:24).

Takimi që u zhvillua në Rahovec ishte në kuadër të javës së 24-t të Prince Caffe Superligës.

Ndeshjen më mirë e nisi Ponte Prizreni që kishte deri në shtatë pikë epërsi, ndërsa çerekun e parë e fituan 21:16.

Periudha e dytë ishte më e barabartë, me Bashkimin që afrohej në rezultat dhe Ponte Prizrenin që shkëputej, ndërsa pjesa e parë përfundon 39:33.

Prizreni epërsinë më të lartë e kishte 12 pikë, 57:45, por basketbollistët e Bashkimit sërish u rikthyen, ku rezultati pas 30 minutash ishte 59:53.

Pesë minuta nga fundi, Ponte Prizreni po fitonte 71:61, megjithatë, asgjë nuk kishte përfunduar. Portokallezinjtë me një seri të jashtëzakonshme përmbysin rezultatin dhe triumfojnë 73:77.

Më i miri i Ponte Prizrenit ishte Urim Zenelaj me dhjetë pikë e dhjetë kërcime, kurse i Bashkimit ishte Daniel Lekndreaj me 21 pikë, 14 kërcime e pesë asistime.

Ponte Prizreni numëron shtatë fitore e 17 humbje, ndërsa Bashkimi ka 11 fitore e 13.

Më Shumë

Peja vazhdon me fitore, triumfon kundër Bashkimit

Peja ka shënuar fitoren e shtatë radhazi në elitë, duke mundur kësaj radhe, Bashkimin me rezultat 95:79 (33:14, 14:25, 25:25, 23:15), sfidë kjo e...

Dronët kamikazë të ushtrisë ukrainase shkatërrojnë dy sisteme raketore ruse Tor, Shërbimi Sekret i Kievit publikon pamjet

Shërbimi Sekret i Ukrainës ka publikuar pamjet e një operacioni të suksesshëm në lindje të vendit, ku përmes dronëve kamikazë kanë arritur të shkatërrojnë...

Lajmet e Fundit