4.8 C
Prizren
E martë, 28 Mars, 2023

Kuvendi sot me seancë solemne për 25-vjetorin e “Epopesë së UÇK-së”

Kuvendi i Kosovës do të zhvillojë seancë solemne për nder të 25-vjetorit të Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK).

 

Seanca do të nis në ora 12:00, derisa para deputetëve do të flasë presidentja Vjosa Osmani.

“Në orën 12:00, presidentja Osmani merr pjesë dhe mban fjalim në Seancën Solemne të Kuvendit të Republikës së Kosovës, me rastin e shënimit të Epopesë së UÇK-së”, thuhet në njoftimin e Presidencës.

Po ashtu, deputetëve dhe të pranishmëve nesër pritet t’u dhjetohet dhe kryeministri Albin Kurti.

“Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti merr pjesë në seancën solemne për shënimin e 25-vjetorit të Epopesë së UÇK-së”, njofton Zyra e Kryeministrit.

 

Më Shumë

Katër raste të dhunës në familje brenda 24 orëve në Kosovë

Policia e Kosovës ka njoftuar se brenda 24 orëve të fundit në Kosovë, janë raportuar katër raste të dhunës në familje. Kështu bëhet e ditur...

Moti sot me diell, temperaturat deri në 17 gradë

Moti për këtë të mërkurë pritet të jetë me intervale të gjata me diell. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, nëpër zona të kufizuara do të...

Lajmet e Fundit