11.8 C
Prizren
E hënë, 15 Prill, 2024

Suharekë: Sulmoi me kondak të pistoletës një person, më pas aksidentalisht plagosi veten

Një person në Suharekë ka sulmuar një tjetër me kondak të pistoletës.

 

Policia bën të ditur se i dyshuari më pas kishte shtënë në ajër dhe nga pakujdesia dyshohet se  aksidentalisht e kishte plagosur vetën.

Bëhet e ditur se të njëjtit kanë pranuar tretman mjekësor në spitalin e Prizrenit, ndërkaq, i dyshuari dërguar në QKUK për tretman të vazhdueshëm mjekësor, përcjell Klankosova.tv.

“I dyshuari mashkull kosovar pas një mosmarrëveshje e ka sulmuar fizikisht me kondak të pistoletës viktimën mashkull kosovar. I dyshuari pas kishte shtënë në ajër nga pakujdesia dyshohet se  aksidentalisht kishte plagosur vetën. Të njëjtit kanë pranuar tretman mjekësor në spitalin e Prizrenit ku i dyshuari është dërguar në QKUK për tretman të vazhdueshëm mjekësor. Si provë materiale është sekuestruar një pistoletë me dy copë fishekë dhe  dy bateri dore për ndriçim. Rasti në procedurë hetimore”, thuhet në raportin e policisë.

Më Shumë

Totaj takohet me Presidentin e Këshillit të Ambasadorëve Amerikanë, Timothy Chorba

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj ka takuar Presidentin e Këshillit të Ambasadorëve Amerikanë, Timothy Chorba, në një drekë solemne në Army & Navy Club...

Lumbardhi dhe Kaderi shkojnë ta shohin Vedat Muriqin në stërvitje të Mallorcas

Çifti Lumbardh Salihu dhe Kader Kicaj prej disa ditësh ndodhen në Spanjë. Përveç kohës së mirë që po kalojnë së bashku, ata janë përfshirë edhe...

Lajmet e Fundit