15.8 C
Prizren
E premte, 24 Maj, 2024

Biden flet me Macronin, diskutojnë për luftën në Ukrainë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, zhvilloi sot një telefonatë me homologun e tij francez Emmanuel Macron.

Sipas një njoftimi të Shtëpisë së Bardhë, dy liderët diskutuan mbështetjen e tyre për Ukrainën, duke përfshirë angazhimin për të vazhduar ndihmën e sigurisë për Kievin dhe “imponimin e kostove ndaj Rusisë për agresionin e saj”, shkruan Skynews, transmeton Klankosova.tv.

Biden dhe Macron diskutuan gjithashtu “përpjekjet e tyre të përbashkëta” për të adresuar sfidat e paraqitura nga Kina.

Më Shumë

‘Ma ndjeu zemra’ – serbi ia vrau dy djemtë binjakë, përlotet lokja nga Prizreni

Nëna Mihrije Daçaj, djemtë binjakë të së cilës u vranë në Prizren gjatë luftës, tregoi në emisionin Kosova Today në Klan Kosova se zemra e saj...

Mike Tyson jep parashikimin për luftën Fury-Usyk dhe bën një pretendim të guximshëm

Jemi vetëm pak orë nga një nga ndeshjet më të rëndësishme të peshave të rënda në historinë e fundit të boksit. Sot (e shtunë)...

Lajmet e Fundit