12.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

Një i burgosur tenton t’i japë fund jetës në Qendrën e Paraburgimit në Prizren

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot rreth orës 16:00 në Qendrën e Paraburgimit në Prizren, ku njëri nga të burgosurit dyshohet se ka tentuar që t’i japë fund jetës së tij.

Rastin për Gazetën Sinjali e ka konfirmuar togeri i Policisë së Kosovës në Prizren, Shaqir Bytyqi, i cili ka bërë me dije se viktima është dërguar me urgjencë në spital.

Bytyqi tha se sipas mjekëve, viktima ka tentuar të vetëvritet duke konsumuar medikamente.

“Në orën 16:00 është raportuar në Spitalin Rajonal në Prizren është dërgu një viktimë që ka qenë në Qendrën e Paraburgimit në Prizren edhe sipas informatave të para nga mjekët, dyshohet se i njëjti ka konsumuar medikamente duke tentuar që të kryejë vetëvrasje dhe i është dhënë ndihma e parë. Deri më tani është jashtë rrezikut për jetë”, tha ai.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

Më Shumë

Rusia po përgatitet për një fushatë të madhe rekrutimi me ‘400,000 trupa’ – Zelensky refuzon thirrjet për negociata me Putinin

Mediat ruse po raportojnë se autoritetet po përgatiten të fillojnë një fushatë të madhe rekrutimi ushtarak me qëllim të regjistrimit të “400,000 trupave shtesë”. Dhe...

Bien temperaturat, sot mot i vranët dhe me shi

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot i vranët dhe me intervale të shkurta me diell. Vranësirat vende-vende mund të sjellin riga të dobëta...

Enigmë

Vjedhje në Rahovec

Lajmet e Fundit