19.8 C
Prizren
E premte, 12 Prill, 2024

Moti sot: Temperatura deri në 18 gradë Celsius

Sot në Kosovë parashikohet të mbajë mot kryesisht me diell, por me acar në orët e mëngjesit.

Era do të fryjë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi prej 16 deri në 36 kilometra në orë.

Temperaturat do të shënojnë ngritje të mëtejshme gjatë ditës, me minimale që do të luhaten prej minus 4 deri në 0 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale prej 15 deri në 18 gradë. /MeteoKosova

Më Shumë

Besimtarët myslimanë festojnë sot Fitër Bajramin

Pas muajit të shenjët të Ramazanit, miliona besimtarë myslimanë sot në mëngjesi iu drejtohen xhamive në mbarë botën për faljen e namazit të Fitër...

Moti sot do të jetë me diell

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot me diell. “Për të hënën parashikohet të mbajë mot me diell dhe i ngrohtë,” thotë Meteo Kosova. “Era do...

Lajmet e Fundit