22.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Aksident në Prizren, goditen dy këmbësorë

Një aksident ka ndodhur sot në një qendër tregtare në Prizren, ku janë goditur dy këmbësore.

Lajmin për KALLXO.com e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Shaqir Bytyqi i cili tha se në aksident janë përfshirë dy automjete, por gjithashtu janë goditur edhe dy këmbësore.

Sipas Bytyqit, njëra nga këmbësoret ka pësuar frakturë në këmbë ndërsa tjetra ka pësuar lëndime të lehta.

“ Me datën 14 prill 2023, në ora 13:23 ,në parkingun e një qendre tregtare është raportuar një aksident ku kanë qenë të përfshira dy automjete, por janë goditur edhe këmbësore gjithashtu. Njëra nga këmbësoret ka pësuar frakturë në këmbë, ndërsa tjetra vetëm lëndime të lehta”- ka thënë Bytyqi.

Më Shumë

Haradinaj kujton masakrën në Tusuz të Prizrenit: Të ndëshkohen përgjegjësit

Sot janë bërë 24 vjet nga masakra në lagjen Tusuz të Prizrenit, ku forcat serbe ekzekutuan barbarisht 27 civilë të pafajshëm dhe dogjën mbi...

Bordi i FMN-së miraton marrëveshjen me Kosovën

Bordi Ekzekutiv i FMN-së miratoi një marrëveshje në vlerë prej 80.12 milionë SDR (rreth 100 milionë euro) dhe një RSF në shumën prej 61.95...

Lajmet e Fundit