31.8 C
Prizren
E diel, 21 Korrik, 2024

Fury dhe Ngannou boksojnë sonte në Arabinë Saudite – njëri do të fitojë pesë herë më shumë se tjetri

Kampioni i boksit, Tyson Fury dhe ish-kampioni i UFC-së, Francis Ngannou, do të luftojnë sonte (e shtunë) sipas rregullave të boksit në Arabinë Saudite.

Dje u zhvillua një peshim dhe përballje zyrtare para kësaj ndeshjeje të çuditshme dhe të dy luftëtarët u sollën në përputhje me rrethanat.

Përballja kaloi pa tensione të mëdha dhe Ngannou që ishte më i rëndë se sa ka peshuar ndonjëherë në karrierën e tij, me peshë deri në 123 kilogramë.

 

Fury futet në luftë, e cila është planifikuar për dhjetë raunde, tre kilogramë më e rëndë se francezi.

Ngjarja zhvillohet  sonte në Riad të Arabisë Saudite dhe fillon në orën 19:00, por Fury dhe Ngannou do të hyjnë në ring rreth orës 23:30.

Fury duhet të marr të paktën 50 milionë euro, ndërsa Ngannou rreth 10 milionë euro.

 

Pas kësaj lufte, Fury pret një ndeshje me Oleksandr Usyk për të unifikuar titujt e peshave të rënda në dhjetor ose janar, ndërsa Ngannou është ende në pritje të emrit të kundërshtarit me të cilin do të luftojë në organizimin MMA. /Telegrafi/

 

Më Shumë

Osmani, mërgimtarëve: Jeni zemra dhe shpirti i Kosovës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, përmes një videoje të postuar në rrjetet sociale ka disa pjesë të Kosovës, duke kërkuar nga mërgimtarët që të...

Gareth Southgate jep dorëheqjen si trajner i Anglisë

Gareth Southgate ka njoftuar se ka dhënë dorëheqjen si trajner i Anglisë pas tetë vitesh. Federata e Futbollit kishte shpresuar se ai do të...

Lajmet e Fundit